23 urodziny Radia JARD 89,2 FM / 90,1 FM / 95,5 FM 

 

Dziś (09.07.2020r.) mijają dokładnie dwadzieścia trzy lata, od momentu, gdy w białostockim eterze pojawiła pierwsza w regionie prywatna rozgłośnia radiowa - "Radio JARD". 

Pierwsze dźwięki na częstotliwości 89,2 MHz pojawiły się dokładnie 9. lipca 1997r. o godz. 21:52. 

Program "Radia JARD" był wówczas rozpowszechniany z symboliczną wręcz mocą 0,1 kW. Można go było odebrać na terenie Białegostoku, a przy lepszych warunkach propagacyjnych, również w pobliskich miejscowościach. Anteny nadawcze, podobnie, jak wyższy od budynku maszt, zostały zainstalowane dzień wcześniej na siedzibie rozgłośni, którą pozostaje niezmiennie do dnia dzisiejszego Hotel Turkus. 

 

"Radio JARD" założył i stworzył od podstaw według swojej własnej wizji Jarosław Dziemian. Prowadził je przez dwadzieścia jeden lat. Było ono spełnieniem jednego z jego największych marzeń. 

Kolejne lata działalności przyniosły szereg nowych audycji oraz liczne grono młodych ludzi, którzy to właśnie w "Radiu JARD" mogli spróbować swoich sił przed mikrofonem. Wielu z nich pracuje dzisiaj w największych ogólnopolskich mediach publicznych i komercyjnych. 

Współczesne "Radio JARD" to najpopularniejsza lokalna rozgłośnia radiowa w tej części Polski, która koncentruje się na najważniejszych tematach dotyczących regionu, w którym nadaje oraz na prezentowaniu największych - polskich i zagranicznych przebojów muzyki rozrywkowej z ostatnich czterech dekad. 

Od samego początku trzonem "Radia JARD" są nasi Słuchacze. Gdyby nie oni, nie moglibyśmy się tak szybko i intensywnie rozwijać oraz odnieść tylu sukcesów na regionalnym rynku radiowym. Na tym jednak na pewno nie poprzestaniemy. Z myślą o naszych odbiorcach będziemy nadal doskonalić program, którego można słuchać 24 godziny na dobę. Przed nami wiele inwestycji. Mamy nadzieję, że działania, które podejmiemy, umożliwią nam dotarcie do kolejnych Słuchaczy, a ci, którzy są z nami w wielu przypadkach od samego początku, nadal będą nas słuchać z wielką przyjemnością. 

 

Aktualnie nadajemy na trzech częstotliwościach: 89,2 FM w Białymstoku i okolicach, 95,5 FM w Bielsku Podlaskim, Hajnówce i okolicach oraz 90,1 FM w Ełku i sąsiednich gminach województwa warmińsko–mazurskiego. Osoby niemieszkające na tym terenie, mogą nas słuchać poprzez dowolną aplikację na urządzenia mobilne i stronę radio.jard.pl 

 

Pozdrawiam serdecznie, 

Wojciech Kuczyński 
Redaktor Naczelny Radia JARD

89,2 FM / 95,5 FM / 90,1 FM  

http://jard.pl/

 

23UrodzinyRJ