22 czerwca 2020 roku w Nadleśnictwie Hajnówka odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego "Las widziany oczami mojego dziadka", oraz poetyckiego "Las słowem malowany". Organizatorami konkursów byli: Nadleśnictwo Hajnówka, Wójt Gminy Hajnówka, Burmistrz Miasta Hajnówka, przy współpracy Hajnowskiego Domu Kultury i Gminnego Centrum Kultury w Dubinach.

 

Konkursy adresowane były do dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu miasta Hajnówka oraz gminy Hajnówka. Spośród 143 nadesłanych prac plastycznych, komisja wyróżniła 38 laureatów. Do konkursu poetyckiego przystąpiło 14 uczestników, z czego komisja wyróżniła 10 prac.

 

Wszystkim laureatom gratulujemy!

 

 

 

„W lesie”

Zając żwawo sobie skacze
na leśnej polanie.
Niedaleko w sośnie słychać
dzięcioła stukanie.

Szumią liście, rosną grzyby,
ryk jelenia echo niesie.
Na polanie tuż pod sosną
bardzo zgrabne grzyby rosną.

Liście złote i czerwone,
lecą wiatrem uniesione.
Zabierz mamę, zabierz tatę,
możesz już wyruszać w las.

A to wszystko nasza Puszcza Białowieska         

Kl. V