Dnia 16.09.2017r. (sobota) w godzinach popołudniowych odbyło się ognisko integracyjne mieszkańców małych i dużych wsi Nowosady. Zebrało się nas przeszło 30 osób na placu Świetlicy Wiejskiej w Nowosadach. Ognisko zorganizowali mieszkańcy wsi przy wsparciu finansowym i organizacyjnym Gminnego Centrum Kultury w Dubinach. Organizatorzy przygotowali opał i dbali, aby ogień palił się również w sercu każdego uczestnika imprezy. Piekliśmy kiełbaski, jedliśmy chleb ze smalczykiem domowej roboty i pysznymi ogórkami przyniesionymi przez uczestników a przygotowanymi na różne sposoby. Naszym gościem specjalnym była Pani Wójt Lucyna Smoktunowicz, która przywiozła skrzynkę pysznych owoców. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli również Sołtys Wsi Nowosady Pan Stanisław Sokołowski i Radna Gminy Hajnówka Pani Grażyna Sacharczuk z Dubin. Pan Sołtys nie był osobiście na ognisku ze względów zdrowotnych, ale dostarczył na imprezę smakowite babeczki i ciasteczka. Natomiast Pani Radna zapewniła oprawę muzyczną naszemu ognisku. Pogoda również dopisała, nawet słoneczko chwilami do nas zaglądało. Podsumowując, była muzyka, gorąca atmosfera, pyszności i super zabawa, czyli impreza udana!