Promujemy lokalną tradycję i kulturę!

Zabierz do domu fragment Puszczy Białowieskiej! Powiat Hajnowski to zagłębie smacznej kuchni i rękodzielniczych talentów, odzwierciedlających przywiązanie do tradycji i wielokulturowe piękno regionu. Lubisz lokalne smaczki i nietuzinkowe bibeloty? Albo dla odmiany masz rękodzielniczy lub kulinarny talent? Podziel się swoimi umiejętnościami ze światem i spotkajmy się wszyscy w jednym miejscu! I jednych i drugich zapraszamy w weekendy września do Centrum Promocji i Turystyki Kraina Żubra!

 

Starostwo Powiatowe w Hajnówce oraz powiatowe Centrum Turystyki i Promocji "Kraina Żubra" organizują Kiermasz Produktów Lokalnych. Serdecznie zapraszamy artystów, rękodzielników i wytwórców produktów lokalnych z regionu Puszczy Białowieskiej do udziału. To już kolejna edycja Kiermaszu (jesienna odbyła się we wrześniu 2020 r.)! Tym razem zarezerwujcie sobie 31.07-1.08, a następnie 07/08.08 i widzimy się na terenie parkingu przy siedzibie Centrum Turystyki i Promocji „Kraina Żubra” (Budy Leśne 1, dawny parking Zwierzyniec). Udział w Kiermaszu jest bezpłatny. Szczegółowe informacje oraz zapisy (za pomocą formularza zgłoszeniowego) do udziału w kiermaszu prosimy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 85 682 51 99.

 

Celem kiermaszu jest promocja producentów i twórców produktów lokalnych z regionu Puszczy Białowieskiej. Produkty lokalne są znakiem promocyjnym naszego pięknego regionu. Na skraju najstarszego lasu Europy przyroda i kultura tworzą nierozerwalną, nigdzie niespotykaną relację opartą na wiedzy, szacunku do praw natury i barwach wielu kultur. Te wielobarwne skarby - utkane, wyszywane, wyplecione, uformowane na garncarskim kole lub w rękach kolejnych pokoleń lokalnych rzemieślników  albo zamknięte w słoiczkach będziecie mogli zobaczyć i posmakować w trakcie naszego kiermaszu! Zapraszamy!

Link do wydarzenia na Facebook: https://www.facebook.com/events/167497942003442

 

Szczegóły (regulamin, formularz zgłoszeniowy) na stronie Powiatu Hajnowskiego https://samorzad.gov.pl/web/powiat-hajnowski/powiat-hajnowski-zaprasza-na-kiermasz-produktow-lokalnych

 

plakat