plakat

„Vovčok Movčok” (Wilczek Milczek) to zabawna, wzruszająca, a jednocześnie wprowadzająca w autentyczny świat flory i fauny Puszczy Białowieskiej opowieść o przyjaźni, miłości i wolności, okraszona muzyką na żywo, piosenkami i obrazami Puszczy. Zobaczymy ją w wykonaniu bielskich aktorów z Teatr Czrevo - Joanna TrocTomasz Taranta. Scenariusz autorstwa Dagmara Widanow - literatki oraz przewodniczki po Puszczy Białowieskiej, powstał na podstawie bajki Bogdan Dudko "Wilczek Milczek", wydanej przez Fundacja BIAŁA WIEŻA. Spektakl wyreżyserował Tomasz Zadróżny - założyciel i kierownik Teatr BAZA w Warszawie. Scenografię zaprojektowała i wykonała Łucja Grzeszczyk - na co dzień aktorka Białostockiego Teatru Lalek i asystentka na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Przekładu dokonał tłumacz i literat, miłośnik gwary podlaskiej – Jan Maksymiuk.
Spektakl dla widzów od 4 lat :)
Czas trwania: 50 minut