W niedzielę 26 stycznia 2020 r. w Gminnym Centrum Kultury w Dubinach, zaraz po porannej liturgii w pobliskiej Cerkwi, odbyło się wspaniałe wydarzenie rekreacyjno-rozrywkowe, skierowane przede wszystkim do dzieci  z okolicznych miejscowości.

Jak się okazało, inicjatywa podjęta przez Parafię Prawosławną p.w. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny, Wójta Gminy Hajnówka, Gminne Centrum Kultury, a także Wioskę Małego Osocznika  spotkała się z aprobatą odbiorców i przyciągnęła do Centrum liczne grono zainteresowanych - w tym rodziców oraz dziadków tych najmłodszych uczestników zabawy.

 

Przedsięwzięcie rozpoczęło się od wystąpień inauguracyjnych współorganizatorów, tj. ks. prot. Andrzeja Busłowskiego, Lucyny Smoktunowicz oraz Marioli German-Pietruczuk. Chwilę później publiczność miała okazję obejrzeć przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dubinach. Zaprezentowali oni spektakl tematyczny pt. "Choinka", do którego młodych aktorów przygotowały panie Aniela Litwiniuk oraz Irena Baczyńska. To dzięki ich pomysłom oraz niekwestionowanemu nakładowi pracy, a także zaangażowaniu i zdolnościom artystycznym dzieci, zgromadzeni widzowie mieli okazję ponownie poczuć atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

 

Po zakończonym przedstawieniu można było jeszcze usłyszeć kolędy w wykonaniu nowopowstałej dziecięcej grupy wokalnej, działającej pod kierownictwem p. Patrycji Siemiackiej przy cerkwi w Dubinach, a już chwilę później rozpoczął się długo wyczekiwany blok muzyczno-rozrywkowy, który poprowadziły dwie przesympatyczne i kreatywne animatorki. Szereg zaproponowanych przez nie gier i konkurencji sprowokował do wspólnej zabawy wszystkich uczestników imprezy, w tym również opiekunów dzieci towarzyszących swoim pociechom, co można dostrzec na zdjęciach poniżej, do których obejrzenia oczywiście serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników niniejszego artykułu ;)

 

Po mocy zaserwowanych szaleństw i rozrywek nadszedł czas na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Jego wizyta wyzwoliła niepohamowany entuzjazm wśród dzieciaków, które momentalnie otoczyły „bohatera wydarzenia” ze wszech stron i wytrwale oczekiwały na swoje „5 minut, oko w oko” z przybyszem z dalekiej Laponii. Wartością dodaną upragnionego spotkania był ogromny wór z prezentami, które „Pan z białą brodą” przytargał ze sobą prosto na dubińską salę widowiskową, zapełnioną rozbawioną gromadą uśmiechniętych dzieci. Okazało się, że wszyscy byli w minionym roku wyjątkowo grzeczni, w związku z czym zasłużyli na świąteczne prezenty, które ochoczo rozdawał serdeczny gość z zimnej krainy!

 

Wizyta hojnego Mikołaja dobiegła końca, a dzieci – choć zmęczone, to jednak usatysfakcjonowane, z rękoma pełnymi podarunków, udały się do swoich domów z nadzieją, że za rok znów się tu spotkają…

 

Organizatorzy tegorocznej Zabawy Choinkowej gorąco dziękują wszystkim sponsorom, darczyńcom oraz ludziom dobrej woli, którzy wspomogli ich w przygotowaniach tej fantastycznej zabawy integracyjnej, poprzez okazane wsparcie finansowe i/lub rzeczowe.

Szczególne podziękowania kierowane są w stronę:

 • Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Hajnówce
 • Zakładu Stolarskiego OLGA – Sławomir Bołtromiuk
 • Apteki Melisa
 • Banku Spółdzielczego w Hajnówce
 • Przedsiębiorstwa KARMEL w Hajnówce
 • Iwony Siemieniuk
 • Moniki Skiepko
 • Katarzyny i Łukasza Janiuk
 • p. Zabrockiej
 • Marka Bagrowskiego
 • Krystyny Owerczuk
 • Jarosława Kota
 • Pawła Skiepko
 • Mikołaja Janowskiego
 • Grażyny Sacharczuk

 

Autor tekstu:  Mariola German-Pietruczuk